Narciarstwo biegowe sportowe

W bliskiej okolicy naszego domu znajdują się ośrodki i trasy przygotowane dla najbardziej wybrednych narciarzy biegowych. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy oraz linki dla bardziej dociekliwych.


Trasy Biegowe Gór Stołowych ( ok. 20 km od Raszkowa):


Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, w okresie zimowym wytyczane są narciarskie trasy biegowe. Konfiguracja terenu oraz malowniczy, zimowy krajobraz sprzyjają uprawianiu w Górach Stołowych tej formy rekreacji. Wyznaczone są pętle, których przebieg umożliwia poruszanie się po całym niemal obszarze Parku. Punktem centralnym jest miejscowość Karłów, posiadająca odpowiednią bazę  gastronomiczną.
W Karłowie rozpoczęła swoją działalność wypożyczalnia sprzętu biegowego w Karłowie. Wypożyczalnia zlokalizowana jest na parkingu przy Ośrodku Wypoczynkowym i Restauracji "Szczeliniec" - Karłów 6a.  
Główna pętla oznaczona jest kolorem zielonym. Jej przebieg jest następujący: Karłów - Łąki Pasterskie - Pasterka - Droga nad Urwiskiem - Skalne Grzyby - Batorówek - Karłów.
 Trasa ta ma długość około 26 km. 

Kolorem czerwonym oznaczone zostały trasy łącznikowe. Odcinek biegnący Praskim Traktem (łącznik Karłowa ze skalnymi Grzybami) ma długość ok 4,5 km. Drugi łącznik wyznaczony tym kolorem łączy Pasterkę z przejściem granicznym na Machowskim Krzyżu. Ma on długość ok 1,5 km.

http://www.wypozyczalnianart.gorystolowe.info/pages/trasy.php


Trasy Biegowe Duszniki Zdrój  ( ok. 19 km od  Raszkowa):


Na wszystkich fanów nart biegowych w Dusznikach-Zdroju czeka nie tylko najnowocześniejszy obiekt sportów zimowych w Polsce jakim jest Jamrozowa Polana gdzie do dyspozycji biegaczy jest łącznie 70 km
tras biegowych o różnym stopniu trudności – w tym trasy z systemem sztucznego oświetlenia i naśnieżania.

Duszniki-Zdrój na biegówkach to również trasy do narciarstwa biegowego w Zieleńcu, gdzie znajduje się ich rozbudowana sieć. Wybierając się do tej dzielnicy Dusznik-Zdroju amatorzy nart biegowych otrzymują dostęp do sieci ponad 200 km świetnie utrzymanych tras biegowych Poprowadzone są one zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Gór Orlickich, a dzięki licznym połączeniom ze sobą można planować wręcz nieskończone trasy wypadowe.


Poniżej przydatne linki do zaplanowania biegania:


Jamrozowa Polana      -   http://biegowki.duszniki.pl/trasy-biegowe-jamrozowa-polana
Zieleniec        -   http://biegowki.duszniki.pl/trasy-biegowe-zieleniec
Trasa Miejska        -   http://biegowki.duszniki.pl/miejska-trasa-biegowa-duszniki-zdroj

pełny HTML | wersja mobilna